Deprecated: Function split() is deprecated in /home/cil/domains/tmzz.zawiercie.eu/public_html/classes/pozycjonowanie/class.autokeyword.php on line 137

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/cil/domains/tmzz.zawiercie.eu/public_html/classes/pozycjonowanie/class.autokeyword.php on line 168

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/cil/domains/tmzz.zawiercie.eu/public_html/classes/pozycjonowanie/class.autokeyword.php on line 198
Śp. Piotr Grzyb - Słowo Pożegnalne TMZZ - Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/tmzz.zawiercie.eu/public_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 7

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Śp. Piotr Grzyb - Słowo Pożegnalne TMZZ

Śp. Piotr Grzyb - Słowo Pożegnalne TMZZ

data dodania: 2015-02-09 10:49:44

          Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Piotra Grzyba. Jednego z pionierów – założycieli naszego stowarzyszenia. Niestrudzonego zacnego obywatela naszego miasta, człowieka otwartego, służącego radą i pomocą potrzebującym duchowego wsparcia, przyjaciela młodzieży szkolnej, nade wszystko wielkiego społecznika Zawiercia i powiatu.

         Pan Piotr, jak mawiał za swojego młodego życia, z domu rodzinnego wyniósł szacunek do otaczającego świata przyrody i dziejów „małych ojczyzn”. I tę właśnie zaletę wniósł w tworzące się struktury organizacyjne TMZZ. Działając aktywnie od lat 60-tych do roku 2014. Pan Piotr posiadał dar jednania sobie osób i zmysł skutecznego organizatora. Był założycielem Filii TMZZ w Łazach, Ogrodzieńcu i Pilicy. W TMZZ pełnił funkcję Wiceprezesa w latach 92 - 94 i Sekretarza Zarządu w latach 94 - 99 oraz przewodniczącego Komisji Kultury. Funkcję tą piastował kilkanaście lat. Swoje zainteresowania, plany i perspektywy opracowywał zespołowo w Sekcji Upiększania Miasta. Publikował na łamach Biuletynu Społeczno Kulturalnego TMZZ. Redagował w miesięczniku „Trybuna Zawierciańska Jura” rubrykę „Ocalić od zapomnienia”. Był także współautorem Monografii Zawiercia.

         Plonem prac społecznych Pana Piotra było wyróżnienie „Złotą odznaką za zasługi dla Województwa Śląskiego”. Pan Piotr Grzyb brał udział w wojewódzkich Kongresach Kultury i uczestniczył w II Ogólnopolskim Zjeździe Regionalnych Towarzystw Naukowych i Kulturalnych w Warszawie. Pan Piotr był jednym z inicjatorów TMZZ, a także budowy Domu Kultury – obecnie Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu.

Wspólnie z nieżyjącym już Prezesem Zdzisławem Jagodzińskim zorganizowali akcję wspierania dzieci z ubogich rodzin i turnusy lecznicze w Rabce. Pan Piotr złotymi zgłoskami zapisał się w historii miasta także m.in. poprzez założenie Placówki Muzealnej w byłym Pałacu Szymańskiego w Zawierciu. Na wniosek Zarządu i Członków TMZZ Pan Piotr Grzyb otrzymał godność Honorowego członka TMZZ.

Panie Piotrze, żegnamy Cię. Będzie Nam Twojej osobowości brakowało. Pozostaniesz w Naszej Pamięci.

Strona głównaDrukujPDF

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/cil/domains/tmzz.zawiercie.eu/public_html/modules/stopka.inc.php on line 7